Vivien Leigh

Vivian Mary Hartley

9,3
6 349 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Vivien Leigh

Na wstępię oznajmiam, iż jestem zaprzysięgłą entuzjastką kinematografii niemej, tak więc na moim "filmowym piedestale" prym wiodą takie aktorki jak Clara Bow, Mary Pickford, Lillian Gish, Mabel Normand czy Mae Marsh, lecz Vivien Leigh tak bardzo zaimponowała mi swym talentem, grą aktorską, przesyconą siłą wyrazu, urokiem, że znacznie odbiegłam od normy w moich "filmowych przekonaniach", a tym samym stała sie jedną z niewielu przedstawicielek kina dźwiękowego, które cenię w tak dużym stopniu, aby zasłużyły na jedne z czołowych miejsc na mym "aktorskim zestawieniu symboli kina".
Swej pochlebnej opinii nie publikuję tylko i wyłącznie w oparciu o legendarną postać Scarlett O'Hary w epokowym arcydziele "Przeminęło z wiatrem" (którego piękna, również nie potrafiłabym ująć w słowa).
Olśniła moją osobę w innych produkcjach - "Pożegnalny walc", "Anna Karenina", "Burza w szklance wody", "Cezar i Kleopatra"...lista wybitnych dzieł filmowych z jej udziałem jest wprost bezkresna!
Ikona kinematografii, kwintesencja kobiecego piękna, niezatarte zdolności...Skrótem - WIEKOPOMNA VIVIEN LEIGH!

użytkownik usunięty

Cóż, nie zostaje mi nic innego, jak PODPISAĆ SIĘ POD TYM WSZYSTKIM, CO MAM.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones