Vivien Leigh

Vivian Mary Hartley

9,3
6 346 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Vivien Leigh

Zna ktoś jej dobrą biografie ???? Ale w j. polskim.

76rookie

Witam!
"Vivien Leigh: Przeminęła z wiatrem" autorstwa Anne Edwards, chyba najlepsza dostępna!

ColtonF

Dzięki już myślałem, że temat umarł.

76rookie

chyba nawet i tą ciężko będzie ci znaleźć...na polskim rynku wydawniczym niewiele znajdziesz na temat Viv, ale jeśli interesują cię też pozycje ang to polecam "Vivien" A. Walkera - najlepsza dostępna na rynku

asmi_s

Dziękuje, jednak wolę coś w j.polskim.

76rookie

w takim razie tylko Edwards i kilka rozdziałów w pamiętniku L. Oliviera - akurat tak się składa, że w pamiętniku znajdziesz te epizody z życia Viv, które są całkowicie pominięte lub mocno skrócone przez Edwards.

76rookie

Czytam właśnie świetną autobiografię Kirka Douglasa i pisze on o Vivien:

"Larry i jego zona Vivien Leigh mieszkali blisko mnie i byli bardzo mili i gościnni. Piękna twarz Vivien nie zmieniła się, chociaż ona bardzo utyła. Jej stan emocjonalny nie był dobry. Zachowywała się dziwnie, a każdy udawał, że tego nie zauważa. Pewnego dnia w restauracji przy całej ekipie, z reżyserem Terencem Youngiem włącznie, zwróciła się do Oliviera "- Larry dlaczego już wcale mnie nie du*czysz?" Potem zaczęła ostentacyjnie uwodzić mnie w jego obecności. Poczułam się nieprzyjemnie, zachowywała się jak Blanche du Bois w "Tramwaju...." Krotko potem rozwiedli się, a w kilka lat później Vivien popełniła samobójstwo."

Divian

Dzięki za info. Ale z tego co wiem Viv zmarła na gruźlicę, a nie popełniła samobójstwo.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones